Těsnící hmoty

Prohlédnuté produkty

Najdete nás na FacebookuSleva! Tekutá Lepenka ČS Zobrazit větší

Metrum Tekutá lepenka Český Stavitel

Značka: Český Stavitel

Dvousložková izolační, elastická, nátěrová hmota na bázi polymery modifikované cementové směsi.

Více informací

Internetová cena

263,12 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

Popis
Dvousložková izolační, elastická, nátěrová hmota na bázi polymery modifikované cementové směsi.

Je určena pro hydroizolace betonových a železobetonových stavebních konstrukcí na soudržných betonových podkladech, vápenocementových omítkách nebo cihlovém zdivu a plnohodnotně nahrazuje hydroizolační bitumenové pásy. Tvoří bariéru proti chloridům, metanu, radonu, korozi, karbonataci. Atest na pitnou vodu.

Spotřeba: dle podkladu cca 1,6 kg/m2 při jedné vrstvě o tloušťce 1 mm

Použití
provádění hydroizolačních vrstev na železobetonových a betonových konstrukcích, dále na soudržných vápenocementových omítkách nebo cihlovém zdivu
izolace balkónů, teras, garáží, koupelen a sprchových koutů proti povrchové vodě
hydroizolační nátěry betonů a stěrek pro podlahová vytápění, pod keramické i mramorové dlažby a obklady
protikarbonatační nátěry betonů
pro interiér i venkovní použití, pro nové a stávající konstrukce

Pracovní postup
Do nádoby nalijeme kapalnou složku a za důkladného míchání (pomaloběžným míchadlem na vrtačce) pomalu přidáváme sypkou složku, až získáme homogenní hladkou směs (nejméně 3 minuty). Necháme 5 minut odstát a znovu promícháme. Ruční míchání se nedoporučuje. Tekutá lepenka se může nanášet štětkou, hladítkem, pryžovou stěrkou. Aplikuje se ve 2 vrstvách.
Jedna vrstva může mít tloušťku za vlhka min. 1 mm. Novou vrstvu lze nanášet nejdříve za 4 hodiny (20 °C, vlhkost vzduchu 50 %), při nižších teplotách nebo silnější vrstvě později. Pro dosažení pěkného vzhledu se materiál nanáší v jednom směru, následné vrstvy vždy kolmo k předchozí.

Při aplikaci Tekuté lepenky na rohy, kouty, průchody a různá dilatační napojení nutno použít pro trvalé utěsnění a zajištění pružnosti Těsnící pásy, rohy a průchodky Český stavitel.
Těsnící pásy vkládáme do prvního nátěru Tekuté lepenky a následným nátěrem překryjeme krajní rastr (lem) pásky a to tak, aby byla zachována její dilatační schopnost. Při aplikaci druhého a třetího celoplošného nátěru Tekutou lepenkou opět překryjeme původní natřenou plochu včetně krajů těsnícího systému - Těsnících pásů, rohů, průchodek atd. Při aplikaci Tekuté lepenky pro betonové podlahy a nivelační stěrky s podlahovým vytápěním doporučujeme celkovou tloušťku všech nátěrů 2,5 – 3 mm, z důvodu tepelného namáhání. Tloušťka pro izolaci proti zemní vlhkosti a povrchové vodě je min. 1 mm, pro izolaci proti tlakové vodě min. 2 mm.

Recenze

Napsat recenzi

Metrum Tekutá lepenka Český Stavitel

Metrum Tekutá lepenka Český Stavitel

Dvousložková izolační, elastická, nátěrová hmota na bázi polymery modifikované cementové směsi.

Příslušenství

Ke stažení