Magnetické barvy

Prohlédnuté produkty

Najdete nás na Facebooku


Sleva! Magneticka barva Zobrazit větší

Dupli Color magnetická barva

Značka: Dupli Color

Magnetická barva na stěny. Elegantní způsob k připevnění fotek, plakátů či nákupních seznamů na stěnu.

Více informací

Internetová cena

421,52 Kč s DPH

Více informací

Škola, školka, nezisková organizace? Kontaktujte nás o speciální cenovou nabídku!

Přečtěte si více o magnetické barvě

Jaké použít magnety


Feritové válce (tzv. školní) koupitelné v papírnictví, nemusí držet tak dobře jako neodymové magnety, navíc nejsou tak vzhledné a designové jako stříbrné neodymy.
Doporučujeme:
Neodymový magnet 10x2,5mm - koupit ZDE
Neodymový magnet 12x6mm - koupit ZDE
Neodymový magnet 18x5mm - koupit ZDE

Popis
Jak název napovídá, magnetická barva má mnohem zajímavější poslání než běžné nátěry na dřevo či omítku. Díky vysokému obsahu železa barvou natřená plocha drží magnety stejně dobře jako magnetická tabule.
Magnetickou barvu můžeme použít doma k vytvoření nestandardní nástěnky kdekoli na stěně a pomocí magnetu na ni zavěšovat pěkné obrázky, dopisy, vzkazy, ale i složenky, abychom na nic nezapomněli. Ve srovnání s korkovou nástěnkou rozpíchanou špendlíky oceníme magnetickou plochu zejména z hlediska bezpečného používání malými dětmi a také její neviditelný a tudíž „dokonalý“ estetický vzhled.

Kouzlo neviditelnosti
Barvu s vysokým obsahem železa lze natřít na nestandardní povrchy, jako je zeď či dřevo. Pokud ji přetřeme tenkou vrstvou běžné malby (zdivo) nebo nátěru (dřevěné dveře), ,,magnetický“ povrch zcela splyne s okolím, předměty s magnetkou drží na normální stěně, která se naprosto ničím neliší od okolí. V moderním bytě se nástěnka moc dobře nevyjímá a ne všichni mají rádi vzkazy či připomínky navěšené na ledničce.

Stěna pro princezny
Děti si ve svém pokojíčku mohou hrát s posuvnými obrázky, nebo se ještě lépe zabaví, pokud koupíme i magnetkové postavičky. I magnetky mají své princezny, kde každá z nich má spoustu
různých oblečení a doplňků, a děti je pak oblékají přímo na stěně. Podobně je na tom například medvídek Pú nebo chovatelská farma, kde je zastoupena spousta zvířátek a děti si mohou podklad -malbu samy vymalovat nebo domalovat a umístnit i odpovídající zvířátka z farmy. Magnetická barva tak může být nejen vítaným pomocníkem pro dospělé, ale také strůjcem radostných her pro děti. Navíc s možností časté obměny výzdoby pokojíčku.

Charakteristika
Dupli Color magnetická barva je založena na vodní bází a pro použití v interiéru. Nátěr obsahuje kovové pigmenty, které umožňují zachycení magnetu.

Vlastnosti
Vysoce kvalitní akrylátová disperze, obsahující kovové pigmenty
Na vodní bázi
Vynikající přilnavost a pokrytí
Pro vnitřní použití
Dokonce i pro použití na konkávních plochách
Možnost přemalování disperzními barvami

Příprava a použití:
Před použitím důkladně promíchejte. Barvu neřeďte ani nemíchejte s jakoukoli jinou barvou.
1)
Povrch určený k natření magnetickou barvou by měl být pevný, hladký a soudržný. Tam, kde je větší vrstva staré malby, je třeba ji odstranit a po uschnutí povrch vytmelit (nejlépe šlehaným tmelem Onetime, který umožňuje jednoduché a rychlé dohlazení bez nutnosti brousit) a na závěr
napenetrovat – zpevnit. Dřevěný povrch by měl být opatřen základovým nátěrem (lze nechat pevně přilnuté předchozí nátěry). Nenatírejte barvu na vlhké povrchy nebo ve vlhké místnosti. Plochu určenou k natíráni si nejprve olepte páskou.

2)
Před použitím barvu řádně promíchejte a promíchávejte ji i v průběhu aplikace (barva obsahuje těžší kovové částice, které mají tendenci sedat). Nikdy neřeďte vodou ani jinými latexovými barvami. Barvu v první vrstvě natřete nejlépe štětcem (pro dokonalé ukotvení), další vrstvy nanášejte flísovým válečkem. Barvu roztírejte rovnoměrně po celé ploše. Naneste dvě i více vrstev. Čím více vrstev nanesete, tím lépe budou magnety držet. Vyzkoušejte si magnetickou sílu stěny po nanesení druhé vrstvy a pokud je to nutné, naneste i třetí vrstvu. Neobrušujte natřený povrch – kovové částice se tím odkryjí a už nebudou chráněny barvou

Na plikaci magnetické barvy doporučujeme váleček typu FLOCK. Je speciálně navržen aby vytvářel hladký povrch. I když je magnetická barva velice hustá, s tímto válečkem dosáhnete nejlepšího výsledku.

3)
Během přestávek mezi nátěry zabalte váleček do igelitového sáčku nebo igelitové tašky (zabráníte
tak jeho zaschnutí) a také misku s barvou dobře zakryjte. Každou vrstvu nechte schnout alespoň
4 hodiny, aby další vrstva řádně přilnula k podkladu. Pokud podklad není absorpční (savý), zdvojnásobte dobu schnutí.

4)
Asi po 24 hodinách lze magnetický nátěr přetřít vodou ředitelnou barvou (nejlépe na bázi vinylu, kde je i při tenkém nátěru zaručena dobrá kryvost a odolnost otěru

Vydatnost
Z jednoho litru barvy je možné natřít 2-3m2 plochy při dvou nátěrech

Odstín
Světle šedý

Schnutí (20°C, 65% vlhkost)
Na dotek cca 3 hodiny
Další vrstva za 3-4 hodiny
Přetírání disperzí za minimálně 6 hodin po poslední vrstvě.

Dosažení nejlepšího výsledku
Vlastnosti nátěru závisí od tloušťky vrstvy magnetické barvy, která by neměla být tenčí než 100 mikronů, co odpovídá 2-3 vrstvám, dle způsobu nanášení.
Používejte pouze váleček s krátkým vlasem (Velour a podobně)

Zajímavé řešení
Magnetickou barvu lze přetřít například černou tabulovou barvou, čím vytvoříte popisovatelnou magnetickou tabuliMagnetická_barvaRecenze

Známka 
19.07.2016

Dopler Studio s.r.o.

Na magnetickou barvu můžete nalepit tenkou tapetu nebo folii. Těžko však posoudit jak ovlivní funkčnost magnetické barvy. Osobně bych spíš volil nátěr tabulovou barvou. Zde máme otestovanou funkčnost a již spousta zákazníků volila tuto variantu a jsou spokojení. Brzo uveřejníme na blogu článek od zákazníka i s fotodokumentací.

 • Pro 2 z 2 je toto hodnocení užitečné.
Známka 
14.07.2016

Funguje

Barva je super. Děkuji za doporučení válečku k malování. Povedlo se to skvěle. Manželka by chtěla ještě magnetickou zeď i v kuchyni s tím, že by pak na ní nalepila tabulovou fólii. Je to možné?

  Známka 
  25.02.2016

  Radek

  Děkuji za poskytnuté informace. Magnetickou barvou jsem natřel celou zeď v dětském pokoji a přemaloval. Jak je světlá tak se to povedlo super. A ty větší magnety udrží skoro vše.

   Známka 
   05.01.2016

   Skvělá

   Skvělá barva! Loni si kolegyně v kanceláři udělala magnetickou nástěnku nějakou speciální magnetickou barvou amerického výrobce a nic na tom nedrží. Nakonec ji přelepila magnetickou tapetou. Tahle barva v kombinaci se zakoupeným magnetem je super. Kolegyně už vymýšlí, že to celé přemaluje. :-)

    Napsat svou recenzi!

    Napsat recenzi

    Dupli Color magnetická barva

    Dupli Color magnetická barva

    Magnetická barva na stěny. Elegantní způsob k připevnění fotek, plakátů či nákupních seznamů na stěnu.

    Příslušenství