Proměňte zeď na popisovatelnou tabuli

Piště kam jen chcete

Co nakoupit, nezapomenout, nakreslit obrázek… Tabulová barva Vám umožní vytvořit z jakékoliv zdi křídou popisovatelnou tabuli. Vaše děti ocení kreativní část zdi a Vás již nemusí trápit popsaná zeď. I v době flipchartů klasická tabule neztrácí na kráse. A není nic jednoduššího než si vytvořit tabuli v kuchyni, dětském pokoji nebo pracovně. S kombinací s magnetickou barvou můžete dokonce vytvořit magnetickou popisovatelnou tabuli. Fantazii se tady meze nekladou!

 

Co je tabulová barva

Tabulová barva je speciálně navržena barva, která umožní psát křídou a následně pak povrch setřít suchým, ale i mokrým hadrem nebo houbou. Výhodou je možnost aplikace na téměř jakýkoliv povrch. Od zdi, přes sádrokarton, dřevo až po kov a plasty (nutno ošetřit vhodnou základovou barvou). Barva vytváří povrch se speciální strukturou vhodný pro psaní a kreslení klasickými školními křídami.

Má dlouhou životnost, a není nutno častého obnovovacího nátěru jak u mnohých rozpuštědlových nátěrů. Je ekologická a má vynikající přilnavost k různým materiálům.

Barva je vhodná také jak obnovovací nátěr školních tabulí. Vyrábí se však pouze v černé barvě. To však umožňuje používání nejrůznějších odstínů kříd.

Doporučujeme volit vodou ředitelné produkty. Rozpouštědlové se špatně umývají z rukou a nářadí a případně znečištěného povrchu. Rovněž je nutno řádně větrat nejen u aplikace ale i několik hodin po nanesení barvy. U vodou ředitelných produktů Vám nic z toho nehrozí a odolnost barvy po zaschnutí je stejná jako u rozpouštědlové varianty.

 

Jak na to

Povrch musí být čistý, bez mastnoty, rzi a nečistot. Naneste tmel k vyplnění malých prasklin.Povrch by měl být co nejplynulejší, absolutně suchý a čistý. Pečlivě zakryjte oblasti, které chcete chránit před znečištěním barvou. Při použití vhodného základového nátěru lze zlepšit přilnavost barvy. Plastové povrchy nutno ošetřit vhodným základem pro plasty.

Aplikace:

Před aplikací barvu dobře promíchejte Teplota podkladu a okolní teplota by měla být alespoň + 7°C. Nanášejte štětcem nebo válečkem. Pro základní první nátěr lze ředit vodou do 5%. 5ml vody na 100ml barvy. Pro 2. vrstvu (konečný nátěr) se ředění nedoporučuje!

Spotřeba:

S jedním litrem barvy lze natřít až 8 m2 povrchu. Závisí to od savosti podkladu a okolní teploty.

 

Nabízené produkty:

Dupli Color Barva na tabule 

 

Tabulová barva

 

Dispam Tabulová barva

Tabulová barva

 

Budeme rádi když se podělíte o svoje výtvory a nápady.

 

 

 

12 Komentářů

 1. Profilový obrázekBranislav

  Dobry den,
  na zdi mame namalovanou tabulovou barvu (vodou reditelnu Balakryl), povrch jsme nemeli dokonale vyhlazeny a barva nam vytahla vsechny nerovnosti.
  Je prosim mozne na jiz nanesenou tabulovou barvu v jedne vrstve jeste nanest vyrovnavaci sterku? Doporucujete prosim pripadne nejprve penetrovat?

  Dekuji za odpoved.

  1. Vladimír BožikVladimír Božik (Autor)

   Dobrý den.
   Spíše doporučuji barvu oškrábat a až pak zeď vyrovnat stěrkou. Tabulové barvy jsou docela odolné a hladké a stěrka by nemusel dobře držet.

   S pozdravem

   Vladimír Božik
   Dopler Studio s.r.o

 2. Profilový obrázekHanka

  Dobrý den, pořídili jsme si tuto barvu a chtěli jsme si vytvořit tabuli na sololitové desce.
  Udělali jsme dva nátěry (s barvou se pracovalo dobře), ale při používání a psaní křídou se při přitlačení dělají rýhy a barva se odstraňuje a odškrabuje. Můžete nám prosím doporučit postup, zda je potřeba udělat více nátěrů nebo nějak speciálně povrch zdrsnit před nanesením barvy? Případně co teď již s poškrábanou tabulí. Děkuji moc za radu. Hanka

  1. Vladimír BožikVladimír Božik (Autor)

   Dobrý den paní Hanko. Těžko říct jen z popisu co může tyto problémy způsobovat. Za celou dobu prodeje jsem se s podobným problémem nesetkal a to se barvou již natřeli stovky metrů.
   Sololitová deska byla lakovaná nebo jste natírala tu drsnou vláknitou stranu? Nevedu od Vás objednávku. Kupovala jste barvu přes internet nebo v kamenné prodejně? Nemohlo dojít k promrznutí barvy? Jestli je to možné, prosím o zaslání foto poškozené barvy.
   Děkuji za odpověď.

   S pozdravem

   Vladimír Božik
   Dopler Studio s.r.o.

 3. Vladimír BožikVladimír Božik (Autor)

  Dobrý den,
  nátěr za kuchyňskou linkou je v pořádku, barva je odolná mokrému otěru. S mastnotou a místem za varnou deskou již bohužel odolná není. Pára má teplotu přes 100°C a to již barvu může poškodit. Před pár lety jsem měl doma za varnou deskou tabulovou tapetu, ale ta nevydržela taky dlouho. Lepidlo se při vyšší teplotě rozpustilo a tapeta se celá zvlnila a musel jít dolů.

  S pozdravem

  Vladimír Božik

 4. Profilový obrázektomas

  dobry den, chtel bych si tabulovou barvou natrit zed za kuchinskou linkou
  chci se zeptat jestli je to vhodny a odolny i vuci teplotam co budou za varnou desdkou a hlavne mastnote
  diky

 5. Profilový obrázekEva Nováková

  Dobrý den, pro psaní se pak používá standardní křída, nebo jsou i jiné možnosti? Děkuji! Eva

  1. Vladimír BožikVladimír Božik (Autor)

   Dobrý den,
   na tabulovou barvu je vhodná pouze standardní křída. U křídových fixů není nezaručená smývatelnost.

   S pozdravem

   Vladimír Božik

 6. Profilový obrázekJiří

  Máte tabulovou barvu i v zelením odstínu?

  1. Vladimír BožikVladimír Božik (Autor)

   Tabulová barva Dupli Color se vyrábí pouze v černém odstínu. Máme s ní vynikající zkušenosti nejen my, ale i zákazníci.
   V zeleném odstínu můžeme nabídnout barvu DISPAM. Je rovněž vodou ředitelná a použitelná jak pro interiér tak exteriér.

   S pozdravem

   Vladimír Božik

 7. Profilový obrázekEva Dvořáková

  Dobrý den, chtěli bychom ve škole natřít zeď tabulovou barvou. Jak máme připravit podklad? Teď je zeď namalována barvou, asi Primalex plus. A je možné prosím poskytnout škole dodatečnou slevu?

  1. Vladimír BožikVladimír Božik (Autor)

   Dobrý den,
   pokud je podklad i s barvou soudržný, tak stačí pouze napenetrovat akrylátovou penetrací pro sjednocení savosti a zlepšení přilnavosti. Pokud má však barva tendenci se olupovat, nebo se tzv. práší, bude lepší tuto barvu mechanicky odstranit. Pak podklad vyrovnat stěrkou (Devoskyt a podobně), napenetrovat a pak už je natřít tabulovou barvou.
   Školám, školkám, neziskovým organizacím poskytujeme speciální slevy a ceny. Kontaktujte mne prosím emailem. Děkuji.

   S pozdravem

   Vladimír Božik

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *