Odstranění nálepky bez poškození laku auta

Hezký večer,

mám na autě několik nálepek a chtěl bych je odstranit. Papírové nálepky s lakem šli odstranit docela lehce. Platové se trhají. Zůstalo tam však lepidlo a nevím čím jej odstranit. Poradili mi technický benzín, ale tím se lepidlo z nálepek pouze rozmazalo. Aceton poškodí lak, to už mám otestováno. Můžete mi poradit nějaký přípravek který by dokázal odstranit nálepku z auta bez poškození laku a tak aby mi to netrvalo věčnost? Děkuji za odpověď. Kořínek

Odpověď.

Dobrý den pane Kořínek,

ano, máte pravdu, aceton i jiné rozpouštědla můžou poškodit lak. V lepším případě pouze zmatnějí, v horším se lak poškodí a laková vrstva rozpustí. Na odstranění nálepek nejen z auta, ale i z jiných lakovaných povrchů, skla a kovů funguje nejlépe přípravek pod názvem Odstraňovač nálepek. Skladem máme dvě varianty, ve spreji http://dopler.eu/auto-produkty/spreje/technicke/cisteni/2599-motip-odstranovac-nalepek-sprej-500-ml.html který je vhodný na rychlé a efektivní odstranění nálepek. Na papírovou nálepku jej stačí nastříkat, nechat chvíli (30-60s) působit a nálepku odstranit. V případě, že na povrchu zůstane lepidlo z nálepky, opět nastříkat odstraňovač a lepidlo setřít. U plastových se nálepka částečně odstraní mechanicky a sprej se stříkne přímo na spoj nálepky a podkladu. během chvilky rozpustí lepidlo a nálepku lze lehce odstranit. Je to však trochu pracnější než u nálepek papírových.

Druhou variantou je odstraňovač nálepek v lahvičce http://dopler.eu/cistici-prostredky/hg/interier/1243-hg-odstranovac-nalepek-300ml.html Výhodou je možnost natírání štětcem na velké plochy. Mám je dokonce vyzkoušen i na odstraňování asfaltu z laku auta. Funguje skvěle.

Ve Vašem případě bych doporučoval sprej, lépe a snadněji se aplikuje a autolak vůbec nepoškodí.

 

S pozdravem

 

Vladimír Božik

 

 

 

nalepka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *