Černání silikonu v koupelně

Otázka:

Dobrý den,

již delší dobu mám v koupelně, kolem sprchového koutu, problém se začernáním silikonu. Asi se jedná o plíseň. I když použiji protiplísňový přípravek, začernání se objeví časem znovu. Zkoušel jsem plíseň i oškrábat, ale výsledek je stejný. Prosím o radu.

černání silikonu, plíseň

Odpověď:

Dobrý den a děkuji za dotaz.

Tento problém se objevuje dost často. Máte pravdu, u černání silikonu se v 90% jedná o plíseň. Pokud se černání opakuje, je jedinou možností silikon odstranit, například HG Odstraňovačem silikonu a následně aplikovat nový silikon. Do vlhkých prostředí je nutno používat sanitární silikon, který má zvýšenou odolnost. V nabídce máme Ceresit CS 25 s Micro Protect Forlumulou. Tento silikon odolává i agresivnějším čistícím prostředkům.

Silikon za standardních okolností vytváří povrch vysoce hladký bez možnosti přilnutí dalších materiálů, včetně plísně. Černání nastává pokud je povrch poškozen a sanitární/protiplísňová složka je znehodnocena. Toto poškození může být způsobeno mechanicky nebo chemicky. I když jsou abrazivní (Cif, Bref…) prostředky účinnější pro čistění sanitární techniky, narušují povrch silikonových těsnění a způsobí černání silikonu. Proto výrobci vůbec nedoporučují používat abrazivní prostředky, nebo prostředky s obsahem chlóru. Ten chemicky poškozuje a naleptává vrstvu silikonu, která ztrácí svůj účinek.

Pokud se chcete vyhnout problémům po nanesení nového silikonu, doporučuji používat čistící neabrazivní výrobky které neobsahují chlór. Firma HG se specializuje na čistící chemii již od roku 1960 a její výrobky jsou celosvětově oceňovány za kvalitu a evironmentální přístup. ZDE naleznete výrobky pro Koupelnu

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *